+90 352 224 81 13
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » ERCİYES TEKNOPARK’TA HORİZON 2020 PROGRAMI KAPSAMINDA TECRÜBE PAYLAŞIMI SEMİNERİ DÜZENLENDİ

ERCİYES TEKNOPARK’TA HORİZON 2020 PROGRAMI KAPSAMINDA TECRÜBE PAYLAŞIMI SEMİNERİ DÜZENLENDİ

 Fotoğraf

Erciyes Teknopark Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi tarafından “HORIZON 2020 – SME INSRUMENT/KOBİ ARACI” konulu bilgi günü ve tecrübe paylaşımı semineri düzenledi.

Seminere konuşmacı olarak katılan Emre YURTTAGÜL( TÜBİTAK H2020 Programı KOBİ Alanı Uzmanı) Horizon 2020 hibe programındaki KOBİ’lere yönelik destekler ile EUREKA hibe programının kapsamını ve şartlarını anlattı. Seminerin devamında ise Horizon 2020 programından hibe almaya hak kazanmış olan ALFANORM firmasının kurucu ortakları Ateş ÖZTAN ve Muzaffer ÖZTAN katılımcılarla kendi başarı hikayelerini ve tecrübelerini paylaştı.

Düzenlenen etkinlikle ilgili açıklama yapan Erciyes Teknopark A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Selahattin Gönülateş şunları söyledi: “Horizon 2020 Avrupa Birliği Çerçeve Programları (AB ÇP) Avrupa’nın bilim, teknoloji, politika ve uygulamalarının uyumlaştırılması amacıyla oluşturulan dünyanın en yüksek bütçeli sivil araştırma programıdır. Horizon 2020’den sanayi kuruluşları, KOBİ’ler, KOBİ birlikleri, bireysel araştırmacılar, üniversiteler, araştırma merkezleri, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve uluslararası organizasyonlar faydalanabilmektedir. Horizon 2020’de yer alan firmalar yeni ürün, süreç, teknoloji geliştirme, planlanan araştırmaya yüksek mali destek sağlama, Ar-Ge çalışmalarında riski düşürme, rekabet yeteneğini yükseltme, en iyi alt yapılara erişim gibi pek çok fırsatı değerlendirmiş olmaktadır.

Belli aralıklarla düzenlediğimiz bu tecrübe paylaşımları ile amacımız firma yetkililerinin Horizon 2020 programı kapsamındaki proje türleri, destek oranları hakkında bilgilenmesini ve yararlanabilmesini sağlamaktır.”


12:59, 11.04.2016

Haber Fotoğrafları