+90 352 224 81 13
Sitedeki Yeriniz : Ana Sayfa » Haberler » MELEK YATIRIMCILAR ERCİYES TEKNOPARK’TA BİR ARAYA GELDİ

MELEK YATIRIMCILAR ERCİYES TEKNOPARK’TA BİR ARAYA GELDİ

 Fotoğraf

Kayseri’de melek yatırımcılık ekosisteminin canlandırılması ve teknoloji tabanlı girişimcilerin maddi olarak desteklenmesi amacıyla Erciyes Teknopark A.Ş. tarafından kurulan “ERBAN-Erciyes Melek Yatırımcılar Ağı” Kayseri’nin ilk akredite melek yatırımcı ağı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bölgedeki girişimcilik ekosisteminin güçlenip melek yatırımcı desteği ile katma değerli projelerin hayata geçirilmesi ve büyümelerine katkı sağlanması amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam eden ERBAN, bu kapsamda Şirket Ortağım Yatırım Ağı Başkanı Mehmet Buldurgan’ı yatırımcılarla ve yatırımcı adaylarıyla buluşturdu.


Erciyes Teknopark A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Hidayet Kiraz düzenlenen etkinlikle ilgili şunları söyledi:” Türkiye’nin 14. ve Kayseri'nin ilk akredite melek yatırımcı ağı olan ERBAN, sektör kısıtlaması olmaksızın katma değeri yüksek, yenilikçi iş fikirlerine yatırım arayan girişimcilere, bünyesinde yer alan yatırımcılar tarafından fon sağlanması için hizmet vermektedir. Şu an için Kayseri’de halihazırda 5 lisanslı melek yatırımcı bulunmaktadır. Yaklaşık 10 potansiyel melek yatırımcı adayı ile de BKY lisansı alarak ekosisteme destek olmaları konusunda görüşmeler devam etmektedir.


Erciyes Teknopark tarafından Kayseri’de melek yatırımcılık ekosisteminin canlanması için şehrimizde ilk kez gerçekleştirilen Yatırımcı Girişimci Buluşması, tecrübe paylaşımı seminerleri gibi etkinlikler organize edilmektedir. Bugün düzenlenen bu tecrübe paylaşımı etkinliğimizde de melek yatırımcılık kavramı ve gelişim süreci, melek yatırımcı olmanın kazanımları, girişimciler ile yatırım sonrası süreçlerin yönetimi konu başlıkları üzerinde durulmuştur.


Tecrübe paylaşımının ve yatırımcılarımız arasındaki iletişimi güçlendirmenin hedeflendiği etkinlik sonunda, girişimci yetiştirme programı olan Sera Kuluçka Merkezi de ziyaret edilmiştir. Özellikle Kayseri’de bulunan ve yeni yatırım alanları arayan tüm yatırımcıları, binalara değil dünya çapında ses getirecek ülkemizin dışa bağımlılığını azaltacak yeni iş alanlarına yatırım yapmak üzere ERBAN’a üye olmaya davet ediyoruz.”


10:35, 12.06.2017

Haber Fotoğrafları

ETTO tescilli bir Erciyes Teknopark A.Ş. markasıdır.